Teko sutikti moterį, kurią muša? NE. Manau teko, tiesiog nežinot. Kodėl? Nes moterys, kurios patiria smurtą šeimoje, dažnai tai nutyli. Turim temą? Turim. Važiuojam.
Jis mane tikrai myli. Jis mane kasdien profilaktiškai sudaužo. Aš pati prisiprašau. Aš jį išprovokuoju…
Rimtai?
Ką jūs rūkot? Nuo kada moteris yra bokso kriaušės pakaitalas? Na, Ražauskai… Bet jeigu myli tai muša. Taip juk liaudies išmintis sako!
Na, ne liaudies išmintis, o prasigėrusios Rusijos moterys iš nevilties save guosdamos. Iš ten šitas posakis ir atkeliavo.
Paanalizuokim truputi. Kodėl vyrai muša moteris? Kokie variantai?
Labai šalta ir netyčia ieškodami sporto jas sumaišo su bokso kriaušėm… Grynai sportiniai interesai. Na, mielieji ir mielosios, šita versija, net man atrodo mažų mažiausiai durna. Taip nebūna, yra kitos priežastys.
Tai gal moterys taip skaudžiai juos įžeidžia žodžiais ir savo elgesiu, kad jie neatlaiko ir išsilieja ant jų. Vaaaaa, truputi arčiau, bet irgi pro šalį. Taip moterys moka ir gali efektyviai sužeisti žodžiais. Moterys dažniausiai geriau ir taikliau jais žongliruoja, todėl vyrai retai šioje srityje pranoksta moteris. Na gal išskyrus tarškutį Ražauską. Taigi atsakymas nevisai taiklus. Daug šeimų, kur moterys puikiai ir taikliai „apšaudo“ vyrą žodžiais, bet jis jos nemuša. Kai kurie net įsigudrina tuos žodžius studijuoti ir rasti po jais paslėptus moters poreikius. Dar kietesni (supermeno lygis) sugeba tuos poreikius (palaikymo, emocinio saugumo, švelnumo, šilto santykio…) patenkinti. Kitaip sakant vieni vyrai toje pačioje situacijoje muša, kiti randa galimybę mokytis.
Kokie dar variantai? Mes taip ir neradom atsakymo, kodėl vyrai muša moteris.
Nenervuok Ražauskai! Pasakyk atsakymą!
O mes tikrai pasirengę jį išgirsti?
Prisisegam. Kylam.
Tamtararam. Sveiki atvykę į Ražausko avia linijas. Šiandien nusimato daug turbolencijos. Kitaip sakant mūsų pasaulį rimtai pakratys.
Vyrai moteris muša, todėl, kad taip jie save tarsi pastato į „aukštesnę padėtį“. Atkuria teisybę. Susigrąžina prarastą vyriškumą. Išgydo savo sunaikintą ego.
Ir aš nesiruošiu kalbėti, kad taip elgiasi tik tie vyrai, kurie turi vidinių problemų. Dažniausiai vaikystės traumos, tėvų smurtas arba skaudžios skyrybos, plius meilės trūkumas, gal būt tragiški pirmieji meilės patyrimai ir t.t.. Mes visi suprantam, kad tai nėra NORMALU. Jei tu muši moterį – tu turi problemų. Taip, dirbant su savimi jas būtų galima išspręsti, bet pripažinkim pirma. Tu TURI problemų. Ir ne JI kalta dėl jų!
Taip, taip. Tau reikia prisiimti atsakomybę už savo problemas.
Tik pripažinus, kad turi priklausomybę ar ligą, galima judėti toliau. Tik tokiam žmogui galima padėti.
Mielos moterys, kurias muša. Jūs turit problemą! Viduje! Ji vadinasi – aukos pozicija.
Daugelis moterų metų metus leidžia save spardyti, kaip kamuolį, tikėdamosis, kad jis vieną dieną liausis. O jis, šaunuolis, vieną dieną pataiko. Baigiasi tragiškai.
Su vyru kovoti tiesiogiai, kai jis muša, greičiausiai nepavyks ir nereikia. Tuo metu geriausia trauktis. Deja ne visada yra kur. Tačiau, kai jo priepuolis praeina arba jūs pabėgat reikia imtis veiksmų.
Jei vyras turi bėdų apie tai turi sužinoti jo artimieji, draugai, giminės ir tėvai. Policija taip pat. Viešumas problemos kartais padeda. Retai. Na, bet jūs neturit ko prarasti. Nebent tikit pasaka, kad jis natūraliai liausis. Vargu.
Toliau reikia studijuoti, kas ir kaip dažniausiai įjungia jo smurto bangas. Bandykit jam padėti įsisąmoninti jo elgesį ir surasti pagalbos.
Nu Ražauskai, ką aš jam padėsiu įsisąmoninti? Jis mane tiesiog grįžęs namo spardo.
Tada šoko terapija. Nieko nelaukiant. Išeikit laikinai gyventi kitur. Pas jo tėvus, pas savo tėvus, pas draugus ar pan. Žodžiu duokit jam pavegetuoti vienam savaitėlę. Taip pat retai, bet kartais šoko terapija suveikia. Vyras atsigauna supranta klydęs. Prisiekia neikada to nedaryti. Jūs grįžtat. Kitą savaitę vėl tas pats.
Išvada. Jam reikia mokytis kantrybės. Pradėti lankyti jogą, medituoti. Jums reikia vėl daryti jam šoką, tik šįkart ilgesnį. Jis turi suvokti, kad visada bus pasekmės.
Mielos moterys. NIEKADA nekentėkit vienos. Aplinka turi žinoti.
Tuo laikotarpiu, kai bandot santykius pataisyti, būtų super išmokti koncentracijos, kvėpavimo, atleidimo ir paleidimo pratimų. Jums reikia naikinti tą streso ir depresijos kalną viduje, kurį ten kumščiais stato draugas.
Nuostabus dalykas padedantis sunkiu laikotarpiu semtis jėgų yra malda. Jeigu jūs tikinti. Kitas dalykas – Žinios. Visoms moterims noriu rekomenduoti psichologo Olego Gadeckio knygą „Likimo dėsniai“. Joje rasit nemažai pratimų, kaip galima kasdien kovoti su stresu ir žiauriu pasauliu. Nusiperkat. Skaitot.
Svarbu! Jei kelios šoko terapijos nepadėjo ir situacija slysta jums iš rankų – atsitraukit. Išsikraustykit ir nebendraukit visai (jokiomis priemonėmis) pora mėnesių. Kai kuriems vyrams ilgesnis išsiskyrimas padeda restartuotis.
Padėjo. Savaitei. Vėl muša?
Pasimelskit už jį. Atleiskit jam. Žinau, greitai nepavyks. Darykit psichologo Olego Gadeckio pratimus kasdien. Ir. Ir ramiai jį palikit.
Jūs moteris. Jūs verta vyro, o ne „roplio smegenų“ valdomo laukinio.
Po to, kai išeisit iš traumuojančių santykių, skirkit laiko nusinulinti.
Ražauskai ką padaryti? Ką nulinti?
Neskubėkit į naujus santykius. Žinau norėsis greitos paguodos!
Skirkit metus sau. Knygoms, meditacijai, jogai, kvepavimo pratimams, naujoms draugėms.
Darykit kasdien atleidimo ir paleidimo pratimus. Bėks menesiai ir jūs jausit vis mažiau pykčio ir apmaudo buvusiam. Atleiskit jam.
Ir tik po viso šito, kuriam naują porą. Metam pro langą aukos poziciją ir mokomės gyventi mokinio pozicijoje. Mokinio, kuris mato aplinkui šviesų ir galimybių pilną pasaulį.
Net nebandykit iš vienų santykių bėgti į kitus! Neveikia.
Aukos pozicija keliaus su jumis.
Nereikia. Jūs verta daugiau.
Viskas. Eikit skaityt knygos.
Jūsų draugas, kurio nepažįstat.
Darius Ražauskas
[/column]
Uždara online Dariaus grupė