Gelbėkit! Padėkit!

Kas nutiko?

Negaliu rasti antros pusės! Jau nebežinau ką daryti. Visi turi poras, o aš ne!

Supratau. Viskas bus gerai. Įkvėpkit giliai ir ramiai iš kvėpkit. O dabar pakalbėkime rimtai. Ar tikrai norite antros pusės? Tikrai, tikrai? Hmm.. O jei pasakysiu, kad surasti svajonių antrą pusę yra rimtas darbas. Tai reiškia reikės dirbti! Rimtai dirbti. Ar vis dar noras tvirtas? Jei taip, važiuojam.

Kodėl daugelis nesugeba surasti antros pusės, o jei tokia atsiranda viskas baigiasi greitomis skyrybomis. Ir taip kas kartą. Ir vėl ieškom naujos nuostabiausios antros pusės.  Surandam. Po to vėl skiriamės. Kažkoks užburtas ratas..

Dėmesio, dėmesio. Mes pradedam. Pirmas ir pats svarbiausias dalykas jei norite susirasti antrą pusę yra jūsų vidinė būsena. Taip, taip. Laimingi žmonės traukia kitus. Ir atvirkščiai. Jei mes trūkumo, deficito sąmonėje, tai tik kitą tokį su laiku ir surasime. Negreit. Negreit atsiras kita nelaiminga antra pusė. Ir nors pradžioje dėl įsimylėjimo poveikio (oksitocinas, dopominas ir t.t..) mums atrodys, kad partneris lyg ir man tobulas žmogus, su laiku teks gerokai nusivilti. Bėgs mėnesiai, kartais metai ir paaiškės, kad jis ar ji nelaiminga, depresuota ir laukia kol jūs padarysit jį ar ją laimingais. Bėda, kad jūs abu laukiate to paties.

Palauk, palauk Ražauskai. Nori pasakyti, kad aš esu nelaimingas, todėl nerandu antros pusės? Ir ačiū Dievui! Kam reikalingi nelaimingi santykiai? Nori ilgalaikių ir sėkmingų santykių? Aha, tada teks padirbėti pirma su savimi. Kaip suprasti? Tuoj, tuoj. Apie viską paeiliui.

Nori laimingu santykių? Nekurk jų kai esi trūkumo stadijoje. Po skyrybų, depresijoje, juodam periode ir pan. Palauk. Tiesiog palauk. Na gerai. Ne tiesiog lauk, o dirbk su savimi. Saviugda turi tapti tavo duona kasdieninė. Skaitymas, darbas su savimi, charakterio keitimas, proto raminimo technikos. Ir taip tol kol nepasijunti ramesnis, laimingesnis, galintis gyventi be antros pusės, turintis pakankamai džiaugsmo ir šviesos viduje. Tada pirmyn, galim ieškoti to su kuo tą laime pasidalinsim.

Pagavai mintį? Antros pusės reikia ieškoti tada, kai turi per daug. Kai turi per daug laimės, šilumos, noro padėti ir kantrybės. Tada ieškai, kam galėtum tai atiduoti. Ką galėtum padaryti laimingu? Kam čia gyvenimą išgelbėjus?

Nėra. Nėra nieko. Vakuumas. Super. Pirmyn. Dirbam su savimi. Nuo ko pradėti? Daktaro Olego Torsunovo knyga „Charakteris ir sėkmė“ plius psichologo Olegio Gadeckio knyga „Likimo dėsniai“. Abi kasdien po dešimt puslapių ir pamatysit kaip bėgant savaitėms jūsų plokštelės pradės persirašinėti. Jau pradžia, puiku! Dar išmokit kasdienės technikos nuraminti protą. Jų yra daug. Bandykit visas. Ieškokit kas jums tiks. Meditacija, joga, malda, psichologinės technikos, mindfullness ir t.t..

O kas toliau. O toliau dar linksmiau. Savanorystė. Jau dažnai girdėti ir super veiksminga. Padeda perrašinėti mūsų vidines programas ir įsitikinimus. Labai sveika ir naudinga.

Kaip tai daroma. Susirandat jums patinkančią savanorišką organizaciją (senelių namai, vaikų namai, vienuolynas, benamių valgykla ir t.t..) ir ten kas savaitę bent po valandą pasavanoriaujat. Pamatysit kokius stebūklus darys su jūsų vidumi ir išore savanorystė. Laimingi žmonės labai traukia. Jei prie to pridedam viduje esanti nesavanaudiškumą, sunkus ginklas. Labai sunkus. Retai sutinkamas. Na nes kam šiais laikais rūpi savanorystė ar saviugda ir vidinė ramybė. Kam to reikia? Juk susiradai savo antrą pusę ir ji tave padarys laimingu ar laiminga.

Oij oij oi oiiiiii. Kaip dažnai tai būna netiesa. Jei tu lauki kol tave kažkas padarys laimingu… Na sėkmės.

Dar keli niuansai. Jei atsiranda keli kandidatai į porą, nereikia skubėti. Ramiai bendraukite, susitikite. Tik neskubėkite su lytiniais santykiais. Nerimti kandidatai greit atkris jei nebus lytinių santykių. O jei visi atkris? Super. Reiškia išvengėt nerimtų kandidatų. Kam gaišti laiką? Mes juk bandom pagauti banginį, o ne pūgžlį!

 

Kitas momentas. Nepuoselėkit perdėtų lūkesčių. Jis ar ji tikrai mane padarys laimingu, turtingu ir sėkmingu ir ir ir na patys žinot kitus ir… Santykiai tai visada MOKYKLA. Mokykloje būna visko. Gerų ir blogų dienų. Taip pat nevisi dalykai mums sekasi vienodai. Santykiai tas pats! Tik rimčiau. Daug rimčiau. Todėl reikia iš anksto nusiteikti. Santykiai tai ne pasivaikščiojimas po parką. Bus visko, oi visko. Ir tam reikia nusiteikti. Reiks išmokti atleisti, reiks išmokti kompromisų meno, reiks nusišlifuoti, reiks priprasti, reiks išmokti augti sunkiomis sąlygomis. Galų gale reiks išmokti palaikyti ir įkvėpti. Arba jūs išsiskirsit.

Ir nepadės svaičiojimai apie mano tikrąją antrąją puselę. NĖRA TOKIOS. Anksčiau ar vėliau visuose santykiuose įsimylėjimas praeina ir reikia dirbti, mokytis, keistis, augti. Kuo mažiau iliuzijų, tuo lengviau praeinamas krizinis periodas.

Ražauskai! Tu visai neromantiškas!

Bet sąžiningas! Aš noriu padėti. Ne užtušuoti problemas laikinai ir sakyti, kad viskas gerai.

Problemų turi visos poros. Vienos pamokas sprendžia, mokosi, auga ir baigia mokykla. Kitos lieka antriems metams, kitus išvis išmeta iš mokyklos. Bėda, kad panašu jog didžiąją dalį Lietuvos porų pastoviai meta iš mokyklos. Nesveika situacija. Kodėl taip yra? Nes mes nesimokom. Neįmanoma važiuoti pačiam per didmiestį saugiai jei nežinai kelių eismo taisyklių. Santykiai irgi tokias turi! Ir kaip Markas Gungoras sako, jeigu tu laužai visas santykiu taisykles ir nori likti sveikas, tu pamišėlis!

Bet, bet.. Manęs niekas nemokė santykių taisyklių. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Imam knygas ir pradedam darbuotis. Kryptis aiškiai apibrėžta.

O tai kada aš pritrauksiu savo antrą pusę?

Gal kol kas neskubėkim nieko traukti. Perskaitykim bent dvi knygas pradžiai ir tada bandykim vairuoti.

Santykiuose nereikia nešioti ant užpakalio prisiklijavus žalio lapo. Kuris reiškia, aš esu nelaimingas, man reikia kito, kad padarytų mane laimingu ir aš nesiruošiu nieko daryti, kad pats tapčiau laimingas. O gaila. Būtų daug lengviau gyventi.

Na o jeigu rimtai. Kiekvienas iš jūsų gali augti, keistis, tobulėti ir kurti nuostabius santykius. Neskubėkim. Keiskim sąmonę iš trūkumo į pertekliaus. Mokykimės, dalinkimės ir padėkim. Po truputi jūsų vidus keisis. Tada keisis ir rezultatai išorėje. Kitu atveju bus kaip senelis Albertas Einšteinas sakė: daryti tuos pačius veiksmus vėl ir vėl.. Ir laukti kitokio rezultato.. Yra beprotystė.

Todėl drąsiai pirmyn! Tau pavyks. Čiupk popieriaus lapą ir užsirašyk kokius žingsnius padarysi šiandien, kad tavo kelias į pokyčius prasidėtų jau dabar.

Geros kelionės.

Tavo kelionių draugas,

Darius Ražauskas.

 

23
balandžio

Uždara online Dariaus grupė

19:00 — 19:30
@ FB uždaroje grupėje
05
liepos

Savaitgalis kiTAIP gamtoje 2024

18:00 — 16:00
@ Naujoji Gokula Žemaitijoje
© 2019 esujums.lt | Svetainė sukurta @Clamorlux