Manęs  paklausia. Dažnai. Ražauskai, koks skirtumas galimas? Ar įmanoma išgyventi poroje su dideliu amžiaus skirtumu? Ar čia blogai ar gerai.

Atsakau.

Nei gerai, nei blogai.

Na va ir vėl išsisukai. Sakyk kaip yra. Mes norim tiesos!

Viskas paprasta. Tiesa yra reliatyvi. Kaip senukas Einšteinas sakė. Viskas priklauso nuo to, kaip ir su kokia sąmone naudosim mūsų kintamuosius. Šiuo atveju jį ir ją.

Žinoma oficialioji mokslinė statistika sako, kad kuo didesnis amžiaus skirtumas tuo dažnesnės skyrybos. Nu va Ražauskai! Tai čia gi ir atsakymas! Nereikia amžiaus skirtumo! Blogai skirtumas!

Ah. O mano malonusis vidinis pašnekove. Prašau paklausyti. Kiekviena taisyklė turi daug išimčių. Taip, jei žiūrėsim į visus žmones vienodai, oficiali statistika neskatina amžiaus skirtumo poroje. Kuo jis didesnis tuo ir tikimybė išsiskirti didėja. Ieškok bendraamžio, kitaip sakant.

NA, O, BET, TAČIAU.

Tie magiški žodeliai. Dirbant su poromis ir konsultuojant asmeniškai tenka susidurti ir pažinoti poras, kuriose amžiaus skirtumas būna gerokai virš 10m. ar net 20m. Na ir? Na ir dalis jų puikiai sutaria. Labai puikiai. Ir nesiskiria. Vat ir bėda su statistika.

O jei rimtai. LABAI RIMTAI.

Amžius nėra tas faktorius, kuris jus išskirs ar išlaikys kartu. Gali būt gimęs tą pačią dieną, jei elgsiesi kaip idiotas, greičiausiai tave paliks.

Na, bet ar amžius visai nemaišo?

Maišo.

Todėl patarsim, ką daryti norint stiprinti savo santykius.

Bam. Pirmas patarimas. KALBĖKIT. Kasdien vienas kitam atverkit savo širdį. Dalinkitės dalykais, kurie jums svarbūs. Išklausykit vienas kitą. Dažnai tai nelengva, sunku, erzina. Na, bet kas sakė, kad vaistai skanūs. Reikia išmokti kasdien išklausyti ir pasidalinti savo diena. Su laiku tai taps įpročiu ir net malonia tradicija, kai nusišlifuosit pokalbiuose.

Taukšt. Antras patarimas. Reflektuokit santykius. Rašykit kiekvienas sau santykių dienoraštį. Kas jums pavyko šiandien santykiuose, už ką esate dėkingi, kur vėl suklydote. Reflektuokit savo elgesį, klaidas ir pasiekimus. Su tušinuku ant popieriaus. Lengva ir veiksminga. Puiki terapija gerinanti santykių supratimą.

Tiesiog trečias patarimas. Kurkit svajones kartu. Skirkit laiko planuoti ir svajoti apie ateitį kartu. Svajojimas kartu, kaip ir kelionės kartu, stipriai suartina du žmones. Kaip svajoti? Kaip jums patogu. Prie ežero, gamtoje, fotelyje ar ant kalno viršūnės. Svarbu darykite tai kuo dažniau.

Šnai. Ketvirtas patarimas. Draugaukit, draugaukit, draugaukit. Su kuo? Su partnerio tėvais. Lankykit juos, dovanokit dovanas, palaikykit ryšį (jei jie gyvi žinoma).  Draugystės ryšio sukūrimas su tėvais sustiprina jūsų šeimą. Netingėkit tam investuoti laiko. Atsipirks. Tikrai geresni procentai nei dabar bankuose už palūkanas.

Bumpt. Penktas patarimas. Aptarkit santykių pradžioje ir vėliau reguliariai kasmet savo ilgalaikius tikslus. Vaikai, namai, darbai, bitės ir ūkis. Kas, kur, kada. Kaip visa tai matote po 5, 10, 20m. Kam to reikia? Patikėkit reikia. Dažnai mes galvojam, kad partneris galvoja taip pat kaip ir aš. O pasirodo. Ne. Va todėl reikai dalintis savo ilgalaikėm vizijom. Jos nesutaps. Nieko tokio. Kalbėkitės, diskutuokit. Atrasit bendrus taškus.

Užbaigiant pokalbį.

Amžiaus skirtumas nėra nuosprendis. Jei abu nori tobulėti, augti, keistis ir aukotis dėl santykių, galima įveikti viską. Svarbu suvokti, kad pamokų ir iššūkių gali būti ateityje daugiau. Tam reikia nusiteikti. Priimti vidinę mokinio poziciją ir pirmyn. Pirmyn mokytis ir augti.

Viskas. Apkabinu. Linkiu vidinės ramybės ir meilės.

Net jei skirtumas tarp jūsų poroje viena diena, konfliktai vis tiek ateis.

Ir jie visi įveikiami. Truputis žinių, truputis pastangų, truputis kantrybės ir vidinio darbo.

Truputi jūsų draugas internete,

Darius Ražauskas

 

23
balandžio

Uždara online Dariaus grupė

19:00 — 19:30
@ FB uždaroje grupėje
05
liepos

Savaitgalis kiTAIP gamtoje 2024

18:00 — 16:00
@ Naujoji Gokula Žemaitijoje

 

© 2019 esujums.lt | Svetainė sukurta @Clamorlux