carta_by_theartr

Visi vyrai melagiai! Užkniso! Kiek galima?! Nebegaliu!

Vedant paskaitas ir konsultuojant dažnai tenka susidurti su šiuo moterų ir merginu priekaištu.

Šis laiškas skirtas vyrams. Noriu pasidalinti viena mintimi. Jei tu vyras, šis laiškas skirtas tau. Jei mergina, tai persiųsk jį vyrui. Merginoms bus kitas laiškas.

Taip! Visi vyrai melagiai! O tie, kurie nemeluoja, dar tiesiog nesubrendo. Kai jie pasieks vyriškumo aukštumas, irgi pradės meluoti. Va taip va. Taškas.

Na gerai, nevisi vyrai tokie. Tačiau, kodėl didžioji dalis mūsų tikrai dažnai meluoja moterims. Kodėl mes tai darome?

Nežinau ar tikrai verta aiškintis kodėl? Sudedamųjų dalių daug ir jos susipynusios. Šiuolaikinis auklėjimas, medijos kuriamas „laisvo-neatsakingo“ vyro modelis, pavyzdžio neturėjimas, vertybių poslinkis kultūroje ir t.t..

Jei nesiaiškinam kodėl. Tai. Apie ką mes čia?

Turiu pasiūlymą. Nepaisant to, kad mes vyrai meluojam. Ar nori pabandyti pasikeisti? Ar norėtum jaustis ramus ir stabilus? Ar norėtum, kad iš vidaus daugiau negraužtu kaltės jausmas? Ar norėtum pokyčių santykiuose? Daugiau vidinio džiaugsmo ir užtikrintumo.

Taip. Ar tu tuo tikras? Tikrai?

Tuomet turiu pasiūlymą. Tu nieko neprarasi. Eksperimentas, kurį visada galėsi nutraukti. Pabandom?

Iššūkis, kuris tau padės augti. Tapti geresne savo versija. Ir patikėk manim. Vyrui, kuris pajaučia augimo skonį, atsiveria visos galimybės. Vyras tampa laimingas augdamas ir nugalėdamas save.

Nori būti laimingas? Iš tikro laimingas. Be narkotikų, alkoholio, kofeino, kompiuterinių žaidimų ar feisbuko. Jauti jėga? Tu gali būti realiai laimingas ir be viso šito. Tau nieko nereiks mesti! Tau nereikės viso to atsisakyti. Mes tik pakeisim truputi paradigmą. Ir vuolia. Turim rezultatą. Tu pradedi eiti vyro keliu. Keliu, kuriame sunkumai ir iššūkiai sutinkami su džiaugsmu, nes tai galimybė augti.

Ir taip! Tu daug kartų krisi. Ir nusivilsi savimi. Tai gerai. Tai grūdinimo procesas. Vyrais negimstama. Jais tampama. Aš nekalbu apie vyrus, kurie tik atrodo vyrai, nes gimė tokios lyties. Jų pilnos gatvės.

Ar teko matyti moterį laiminga su tokiu vyru? Kai baigėsi įsimylėjimas ir prasideda trūkumų matymas. Kai pasirodo to vyro savybės. Noras tenkintis, noras valdyti, noras būti teisiam, noras, kad manęs klausytų… Čia ne vyras. Čia tik kūnas vyro. Viduje ten vyro nėra. Geriausiu atveju nesubrendęs ir egoistiškas berniukas.

Tai koks iššūkis? Paprasta. Mėnesį sakysiu savo draugei, žmonai ar antrai pusei tik tiesą. Su viena sąlyga. Sakydamas tiesą kaip jaučiuosi, kas vyksta, ką suprantu, ką matau, kaip elgiuosi, neapkaltinsiu jos. Sakysiu tiesą ir prisiimsiu atsakomybę. Aš atsakingas už tai, kas vyksta.

Kaip tai? Aš atsakingas! Užlips ant galvos!

Nebijok. Neužlips. Pabandyk. Sakyk tiesą. Niekam nesiteisink. Ir svarbiausia. Nekaltink moters dėl to, kad jautiesi blogai ar tau kažkas nepasiseka. Vyras prasideda ten, kur prasideda globa. Vyras prasideda ten, kur prasideda palaikymas. Vyras prasideda ten, kur prasideda išklausymas. Vyras prasideda ten, kur baigiasi kitų kaltinimas.

Pabandom? Ne. Abejoji? Bijai? Suprantu. Gali ir toliau gyventi kaip anksčiau. Kam mesti sau iššūkius. Lengviau kaltinti kitus.

Bet ar jauti tą širdyje krebždantį jausmą? Tą jausmą, kad gyvenimas eina veltui. Ta beprasmybės skonį. Tą suvokimą jog tu vertas daugiau, o niekas nevyksta.

Įsivaizduok, kad tai stiprės. Įsivaizduok, kad tai reikės slopinti vis stipriau. Didinti dozes. Daugiau azarto, daugiau adrenalino, daugiau svaigalų, daugiau rizikos.. O grauš ir toliau.

Tiesa paprasta. Vyras tampa laimingas augdamas ir prisiimdamas atsakomybę už save ir aplinką. Tai sunku. Realiai sunku. Ir rezultatai realiai saldūs. Tu tampi laimingas. Ir laisvas. Kas be nutiktų aplinkoje, tau tai galimybė augti ir padėti. Tau tai galimybė globoti ir išklausyti. Tau tai galimybė tapti dar tikresniu aš. Tu tampi laisvas.

Matei Matricą? Dabar šitas momentas. Raudona ar mėlyna piliulė. Tau rinktis. Tu vyras ir sprendimus savo gyvenime gali priimti tik Tu. Kokioje pozicijoje gyvensi? Aukos ar mokinio? Abu keliai sunkūs. Būti auka. Nepakeliamai sunku. Kitų kaltinimas, atsakomybės vengimas, kritika. Tave suvalgo lėtai, gyvą. Tiksliau, tu pats save. Būti mokiniu. Išlipti iš komforto zonos. Keistis. Išmokti klausytis ir priimti. Išmokti duoti ir globoti. Tai dar sunkiau. Tai kam tada daryti?

Nes rezultatas bus tavo laimė. Tu jausiesi vyru! Ir tai, mano mielas drauge, neįkainojama. Tu jausiesi reikalingas. Tavo gyvenimas bus prasmingas. Tu jausi energiją ir motyvaciją. Ir tu galėsi padėti kitiems.

Raudona ar mėlyna?

Nes gyvenimas, Tavo pasirinkimas.

Ir lengva nebus..

Tavo kovų partneris.

Darius

Šis straipsnis yra Dariaus Ražausko autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (darius@esujums.lt) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.esujums.lt

© 2014 esujums.lt | Svetainė sukurta @Clamorlux