Kodėl nesijaučiu laimingas? Ką keisti gyvenime?

Ar teko kada girdėti šituos klausimus? Man tenka. Dažnai. Apie tai šiandien ir pakalbėsim.

Įdomiausia vieta, kad šituos du klausimus dažniausiai užduoda žmonės, kurie atrodo turi daug materialių resursų, pripažinimo, malonumų šaltinių. Hmm. Tai, ko jie nelaimingi?

Sudominau? Važiuojam.

Pirmiausia, kaip psichologas Olegas Gadeckis sako: „laimės mes ieškome ne ten“. Trys populiariausios idėjos, kaip aš tapsiu laimingas mūsų visuomenėje yra: daiktai (pinigai), šlovė (pripažinimas), malonumai (daug miego, sekso, laisvalaikio).  Bam! Arba tiksliau – BŪM!

Ražauskai! Ar pasiutai? Čia gi viso gyvenimo esmė. Niekas nebus laimingas be pinigų, šlovės ir malonumų!

Na gerai. Aš gi nesakau, kad šitų dalykų negali būti. Arba, kad jie patys iš savęs yra blogi. Atvirkščiai pinigai ir šlovė labai naudingas įrankis gero žmogaus rankose. Kaip peilis. Su peiliu geras žmogus gali pagaminti daugeliu maisto, psichopatas daugelį supjaustyti. Kitaip sakant pinigai ir pripažinimas tėra įrankiai, kuriuos žmogus gali naudoti savo tikslams pasiekti arba skandinti save.

Tai pinigai ir šlovė gerai? Gerai, gerai. Jei žinai, kaip juos naudoti! Ir suvoki, jog laimės jie patys iš savęs nesuteikia!

Ražauskai! Vėl pradedi! Sakai, kad jie naudingi įrankiai, o paskui, kad laimės nesuteikia!

Va apie tai ir kalba. Labai daug žymių ir turtingų žmonių, kurie yra visiškai nelaimingi. Paanalizuokit, kas užsienyje dažniausiai gydosi nuo depresijos, kas yra pagrindiniai  priklausomybių  klinikų ir centrų klientai.Todėl mintis ir tikėjimas, kad laimė ateis pas mane, kai būsiu turtingas, žymus ir turėsiu daug malonumų ir laiko jiems yra absoliučiai nelogiška. Laimė nepriklauso nuo šitų dalykų! Ne bent jūs visai neturit kuo apsirengti ar ką valgyti. Tuomet trumpam jums palengvės praturtėjus ir užgrius nauji rūpesčiai.

Gerai, gerai Ražauskai! Tai ką daryti? Kaip man jaustis laimingam? Ką reikia keisti gyvenime?

Na, kad jau paklausėt, tai pirmyn!

Pradėkim nuo laimės formulės. Laimė susideda iš dviejų pagrindinių dalių, kurios skaidosi į mažesnes.

Dėmesio. Laimės formulė. MYLĖTI IR BŪTI MYLIMAM!

Ir viskas? Tik tiek?

Luktelėk. Išskleiskim formulę. Mylėti mes padalinam į dvi sudedamąsias.

Pirmoji. Mylėti artimus. Tai reiškia keisti savo charakterį, prisitaikyti, išmokti kompromisų meno, išmokti atleisti, išmokti priimti artimus tokius kokie jie yra. Kitaip sakant, jei tikrai mylim, mes keičiamės dėl artimųjų. Nuostabi knyga šita tema daktaro Olego Torsunovo „Charakteris ir sėkmė“.

Antroji. Mylėti svetimus. Išmokti atrasti nors vieną valandą per mėnesį savanorystei visuomenės labui. Tinka viskas. Vaikų namai, senelių globos įstaigos, vienuolynai, socialinės įstaigos. Savanorystė daro stiprią įtaką mūsų sąmonei. Viduje per laiką pradeda persirašinėti mūsų programinė įranga. Kaip profesorius Viktoras Franklis pasakytų, pradeda veikti logoterapija. Mes įprasminam savo egzistenciją. Mainais mūsų vidinis laimės jausmas auga.

Dabar išskleiskim Būti mylimam. Padalinsim į tris dalis.

Pirmoji. Darnūs santykiai šeimoje. Tai reiškia. Investuoti laiką. Skirti laiko būti su šeima. Pasivaikščiojimai, ekskursijos, žaidimai kartu, valgymas kartu, būvimas kartu. Mes nebūsim mylimi jei neskirsim tam laiko. Mums atrodo, kad būsim mylimi kai uždirbsim pinigų ir turėsim daugiau. Iliuzija. Darnūs šeimyniniai santykiai taip pat reikalauja žinių. Skaityti, skaityti ir skaityti. Po to taikyti, taikyti ir taikyti. Darbas. Realus darbas.

Antroji. Augti. Augti vidumi. Jei mes neaugam savo charakteriu, jei mumyse nevyksta vidiniai brandos procesai, laimės jausmo taip pat trūks. Kasdienė saviugda. Skaitymas, klausymas, meditacija ar psichologinės nusiraminimo technikos. Būti dalykai augimo procese.

Trečioji. Dėkoti ir dalintis. Dėkingumo dienoraštis puikiai veikia. Kol mes neišmokom savo smegenų matyti dalykus už, kuriuos dabar esame dėkingi sunku laukti vidinės laimės jausmo. Dėkingumo dienoraštis puiki treniruotė. Kasdien turi užrašyti bent vieną dalyką už kurį tą dieną esi dėkingas. Ir dar. Dalintis. Nors mažą dalį savo pajamų skirti labdarai. Išsirinkti jums patinkančius labdaringus projektus ir dalį savo pajamų jiems aukoti.

Ar viskas aišku? Formulė paprasta. Nieko sudėtingo.

Bet Ražauskai! Galima paprasčiau? Čia tiek daug visko daryti, keistis, stengtis. Laimė turėtų būti lengva!

Ne. Tiesiog ne.

Laimė nėra pigi. Ilgalaikę, darnią, gerą vidinę savijautą reikia užsidirbti. Formulė viršuje.

Norit paprasto ir pigaus kelio? Atsiprašau. Aš tokio neturiu. Na, o tiems, kurie nori žygiuoti mūsų aptartu keliu, linkiu sėkmės. Ir dar kantrybės. Jos prireiks.

Jūsų kelionės draugas.

Darius Ražauskas

 

© 2019 esujums.lt | Svetainė sukurta @Clamorlux