Regrets wrong doing. Silly young man, slapping hand on head having a duh moment isolated on gray background. Negative human emotion facial expression feeling, body language, reaction

Aš noriu būti turtingas! Aš noriu būti įžymus! Aš noriu pasiekti aukščiausių rezultatų!

Super. Šitas straipsnis tau. Ir gera naujiena. Tu gali! Nori sužinoti kaip? Voulia. Važiuojam.

Smagu, kad nori pasiekti savo svajones ir gauti rezultatus. Yra laiko patikrinti dėsniai, kaip tai padaryti. Taigi, pradėkim!

Pirmiausia tau reikės DAUG klysti. Taip, taip. Daug klysti. Ir išmokti klaidas matyti ne kaip tragediją, o kaip galimybę augti ir keistis. Kaip suprasti? Pastudijuok pasaulio sėkmingiausių žmonių biografijas. Lengvai atrasi vieną bendrumą. Jie visi Daug dirbo, kad pasiektų aukštumas. Kitas bendrumas. Jie visi darė daug klaidų ir iš jų mokėsi.

Tai ką Ražauskai nori pasakyti dabar turiu tapti „lūzeris“, kad tapčiau sėkmingas?

Pirmiausia turi priimti save tokį, koks esi! Kiekvienas mes turim Everesto dydžio silpnybių ir minusų krūvą. Jei apie ją nuolat galvosi: aš nemoku to, aš negaliu to, man niekada nepavyksta, aš beviltiškas.. Sėkmės. Mes visą gyvenimą galime bandyti tapti tuo ko neesam. O tai ką daryti?

Priimk save. Tu esi nuostabi asmenybė. Kitos tokios kaip Tu nėra! Ir taip, tu gali ir TURI klysti. Tai tavo kelias. Tik klaidos tave gali užauginti ir subrandinti. Klaidos yra būtinos! Nedarantis klaidų ir iš jų nesimokantis žmogus turi problemą. Jam visada teks savo sėkmę prarasti. Darni ir ilgalaikė sėkmė pastatoma tik ant asmenybės augimo pagrindo. O tam pirmiausia reikia klysti! Nebijoti klysti. Priimti savo klaidas ir iš jų mokytis.

Psichologas Olegas Gadeckis savo knygoje Likimo dėsniai, pataria išmokti kiekvieną problemą ar klaidą paversti maksimalių galimybių tašku. Jei į skaudžius įvykius mes išmokstam žiūrėti kaip į brangias pamokas, kurias reikia analizuoti ir pirmiausias atleisti sau. Atleisti sau, tai ne pradėti tingėti ir galvoti: viskas bus gerai, nieko keisti neriekia. Atleisti sau, tai priimti tai kas jau įvyko ir mokytis iš to.

Na gerai, gerai. Perskaitysiu knygą, pradėsiu kitaip žiūrėti į pasaulį. Ir ką, tapsiu greit sėkmingas?

Tikrai ne. Tikra sėkmė neateina greitai. Tai natūralus procesas. Natūralus, reiškia lėtas. Todėl teks laikytis rėžimo. Kasdien daryti mažus žingsnelius, kad artėtumėt prie savo svajonių.

O tam jums reikės. Popieriaus lapo. Ant jo pirmiausia surašot visas savo svajones ir ilgalaikius tikslus. Tada ramiai juos perskaitot ir įsivaizduokit, kad visa tai išsipildė. Pajauskit, kurie tikslai ir svajonės tikrai jus įkvepia. Apie juos pagalvojus kyla noras kažką daryti. Puiku. Šituos du tris tikslus mes ir griebsim.

Kiekvienai savo svajonei-tikslui turit sudaryti žingsnių planą. Kokius mažus žingsnelius galite daryti kasdien, kad artėtumėt prie jūsų tikslų. Nusipirkti knygą. Studijuoti sėkmingus žmones. Rašyti savianalizės dienoraštį. Pradėti bandyti daryti savo veiklą ir t.t.
Plane turi būti numatyti tarpiniai tikslai su konkrečiomis datomis. Kada padarysit vieną ar kitą žingsnį. Protas mėgsta aiškumą.
Na ką, o dabar lengvoji dalis. Reikės kantriai kasdien daryti mažus žingsnelius. Ir klysti! Susimauti! Ir vėl klysti! Ir.. Ir atleisti sau.. Priimti tokį koks esi.. Priimti save kaip mokinį..

Opapa. Pasirodo, kad pasiekti savo svajones reikės tapti mokiniu. Taip! Ir tai smagus procesas!
Tikrai? Kažkaip klysti ir klysti neatrodo man jau tokia maloni procedūra.

Todėl mums ir reikia išmokti į savo gyvenimo kelią žiūrėti kaip į žaidimą. Mus domina rezultatas ir mus domina žaidimas, tačiau mes nesureikšminam nesėkmių ir klaidų. Mes iš jų mokomės ir žaidžiam toliau.

Pirmą kart į rankas apėmus kamuolį ar raketę ar dar kokį žaidimo įrankį, nepavyks laimėti. Reiks klysti ir su šypsena mokytis toliau. Kiekviena klaida žaidime tave priartina prie tikslo.

Ar pasiruošęs žaisti? Žaisti savo gyvenimą. Ir tapti sėkmingas. Sėkmingas lėtai. Lėtai ir užtikrintai.
Linkiu tau lėtos sėkmės ir greito starto.

Pradėk jau dabar. Tiesiog paimk popieriaus lapą. Ir atsipalaiduok. Čia žaidimas! Įtampos nereikia.

Iki greito, žaidėjau.

Tavo žaidimų partneris,
Darius Ražauskas

Šis straipsnis yra Dariaus Ražausko autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (darius@esujums.lt) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.esujums.lt

© 2014 esujums.lt | Svetainė sukurta @Clamorlux